Arukate külade arenguprogramm: koolitused 20. ja 21. oktoober

Arukate külade arenguprogrammi raames toimuvad järgmised koolitused:

20. oktoobril 2021

9.00 – 11.00 Visualiseerimise töötuba, Kati Orav (visuaalne praktik ja haridus- innovaator). Õpime, miks on oluline oma plaane visuaalselt esitleda ning kuidas näha oma mõtteid  pildina. Samuti proovime praktiliselt järele, kuidas muuta oma arenguplaane visuaalselt mõistetavamaks. (Varuge veebitöötoa ajaks lauale valget paberit ning must vildikas.)

11.15 – 12.30 SWOTi töötuba, Ivika Nõgel (põhikoolitaja, strateegiaekspert). Uurime, kuidas saada kätte info, mille põhjal tugevuste-nõrkuste-võimaluste-ohtude koondtabel koostada. Samuti harjutame näidete baasilt, kuidas SWOTi baasilt leida üles fookusteemad. 

21. oktoobril 2021

9.00 – 11.00 Kogukonna turundus-kommunikatsioon, Andres Kuusik (TÜ majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja). Saame teada, millest sõltub teie nähtavus väljaspool oma kogukonda ning kuidas jõuda oluliste väliste sihtrühmadeni (turistid, ürituste külastajad, teenuste kasutajad,  uued elanikud jne).  

11.15 – 12.30 Inspireerivad rahvusvahelised näited Smart Rural 21 arukatest küladest ja arutelu. Kaks küla Euroopa arukate külade võrgustikust tutvustavad oma kogemust strateegiate loomisel ja elluviimisel. Vaata lähemalt https://www.smartrural21.eu/villages/ . Ettekanded on inglise keeles.

Kohtumised toimuvad Zoomis ning salvestatakse.