Esindame väärikalt Pärnumaad Tourestil

Touresti toidutee toob kõik külastajad seekord Pärnumaale – Eesti toidupiirkond 2018 kutsub proovima kodumaiseid hõrgutisi. Soomaa köök pakub Kurgja perenaiste valmistatud ühepajatoitu, maitsvat koduleiba, karaskit ning tuntud headuses kohupiimakooki. Mekkida saab ka Mahlametsa erinevate lisanditega õunamahla. Romantilise Rannatee menüüs on kõrvitsasupp, verivorst ja kartulitangupuder ning smuutid, toidu kõrvale saab juua Allikukivi veinimõisa joovastavaid veine. Liivi Lahe Kalanduskogu laual on Karjamõisa ahjuõuna grillvorst röstitud peediga, ahvenakoha kotlet kästitööleiva ja Tahkuranna hapukurgiga ning loomulikult hõrk kalasupp.

Pärnumaa toidupiirkond pakub cateringina nii Tourestil kui soovi korral aastaringselt vimmaäkist koduleival, Karjamõisa kodusinki metsaseenevahuga, Mätiku meierei küpsetusjuustu kõrvitsa-tšillimoosiga, suitsukalasalatiga tuuletaskuid, kartulivorsti Tahkuranna hapukurgiga, õunamaiust kaneelisuhkru ja sidruniga, Häädemeeste vett ja Tori Siidritalu mulliga mahla.

Auhinnalaualt võib leida Pärnumaa toidumeene konkursil tunnustatud toidumeeneid – jääsiidrit Jaanihansolt, vaarikamarmelaadi apelsiniga Lõosilma talult, Ahvenakrõpsusid Kapteni talult ja Häädemeeste vett. Kindlasti tasub proovida  ka Tõstamaa õpilasfirma öko-pulgakomme – viivad keele alla!

Ja muidugi oleme mõelnud ka Touresti pisemate külaliste peale. Lastealal saavad köögitoimetustes kaasa lüüa ka kõige väiksemad – Mätiku talu meierei töötoas saab ise valmistada maitsestatud jogurtit,  Piesta Kuusikaru jagab erinevate õunajookide valmistamise saladusi ja vaevalt et ükski laps suudab vastu panna  jäätisele, mida Männituka talu valmistab oma talu piimast. Neid ülimaitsvaid  talutooteid saab ka koju kaasa osta. Valgeranna seikluspark pakub kõigile erinevaid väljakutseid: maha laotatud suure ämblikuvõrgu iga võrguaas on kindla punktiväärtusega – sihi tennisepalle võrguaasadesse ja kogu punkte! Soovijad saavad võistelda geomeetrilise kujundi lahendamises, proovile pannakse ka kiirus – katsetame järgi, kes saab kiiremini selga ronimisvöö.Seikluspargiteemalised värvi- ja töölehed ning ristsõnadki ootavad vilkaid lapsekäsi.  Seegi pole veel kõik – saate osaleda loosis, kus igaüks võidab! Auhinnaks võid võita sooduskuponge, värviraamatuid, mälupulkasid ja seiklusraja pääsmeid. Eriline võimalus on lastealal Laane Tallide uhke kaless, kus pildistada saab. Päris kindlasti pole aga Eestimaal last, kes ei armastaks Lottet! Lottemaa tegelased on kohal laupäeval ja pühapäeval, tegelevad lastega ja esinevad B-halli laval laupäeval kl 10.30–11.00 ja pühapäeval kl 10.30–11.00.

Tulge Tourestile 8.-10. veebruaril nautima Pärnumaa suussulavaid hõrgutisi ja võtke lapsedki kaasa – meiega on lõbus!