Kaks kohviringi ümber Soomaa 25.09.2021

Kaks kohviringi ümber Soomaa on ROHELISE JÕEMAA KOOSTÖÖKOGU piirkonna ettevõtjate ja organisatsioonide üritus, mille raames avatakse kohvikud, kutsutakse külastajaid osa saama erinevatest tegevustest ning pakutakse kohalikke maitseid.

Juba seitsmendat korda ootavad kohvikud külalisi, et tutvustada oma tegevust, pakkuda omavalmistatud tooteid ning üllatada külalisi erinevate hõrgutistega. Kui tavaliselt on kohviring toimunud märtsikuus, kevade alguse puhul, siis sel aastal ootame külalisi oma piirkonda sügise alguspäevil, 25. septembril.

Kutsume külastajaid Vändra kanti nautima laupäeva mahla- ja jäätisetootjaga (Mahlametsa OÜ), õunastroobi valmistajaga (Piesta Kuusikaru talu) või hoopis Vändra Raamatukokku  vaatama Soomaa ühepuulootsiku (haabja) fotonäitust ning Haabjakohvikusse Tohera külas, kus viimistletakse uut haabjat.

Kindlasti tasub sammud seada Alpakafarmi, kus lahke pererahvas tutvustab oma imearmsaid loomi ning C.R. Jakobsoni Talumuuseumi Kurgjal, et uudistada taluloomi ning hooneid. Uksed avab ka Suure-Jaani Tervisekoda, kus saab võtta aega iseendale ning lõõgastuda keskkonnas, mis on saanud inspiratsiooni Soomaa viiendast aastaajast ja rabamaastikust. Soojalt soovitame külastada ka  Suure-Jaani talupoodi, et kaasa osta perenaise enda valmistatud küpsetisi ning  seejärel suunduda Soomaa Rahvusparki, kus ootavad külalisi Tipu Looduskool ja Soomaa Rahvuspargi matkarajad. Põnevaid kohti on veel hulgi!

Tutvu lähemalt kõikide osalejatega  Rohelise Jõemaa Koostöökogu kodulehel ning vali välja oma lemmikud. Sel aastal ootavad külalisi kohvikud 4 erinevas vallas nii Pärnu-, Viljandi- kui ka Raplamaal. Avatud on 22 erinevat kohta, mis ootavad pikisilmi külastajaid 25. septembril.

Samal päeval toimuvad Kehtna, Tori, Põhja-Pärnumaa ja Põhja-Sakala vallas Maal elamise päeva üritused. Kõpu kihelkonnas saad lisaks välja uurida, millised on Sakalamaa Saladused.

Tule, võta perekond ja sõbrad kaasa ning veeda laupäev meiega ning uudista, mida huvitavat ja maitsvat pakuvad Rohelise Jõemaa Koostöökogu piirkonnas tegutsejad!

Kaks kohviringi ümber Soomaa üritust korraldatakse LEADER-toetusega.

Ürituse korraldamisel arvestame kõiki kehtivaid COVID-19 piiranguid.