LINC 2019 konverentsi kokkuvõte

10.-12.09.2019 toimus LINC konverents Eestis Pärnu Lahe Partnerluskogu, Rohelise Jõemaa Koostöökogu, Mulgimaa Arenduskoja ja Kodukant Läänemaa piirkonnas.  LINC 2019 (Leader Inspired Network Community) tõi kokku enam kui 350 maaelu arendajat 17 riigist.

LINC on LEADER-tegevusgruppide iga-aastane kokkusaamine ja selle algatas 2010. aastal Austria koostöös Eesti, Soome ja Saksamaaga.

Konverents avati Pärnus Mudaravila ees tervituskõnedega, kust viis avarongkäik osalejad Strand SPA ja Konverentsihotelli, kus toimus pidulik avaõhtusöök

Konverentsi teisel päeval  külastati üheksa õppereisi käigus kolme maakonda, kus tutvuti maaettevõtjatega, kohalike looduspärlitega ning esitleti Leader-toetuste abil algatatud edulugusid. Igal õppereisil istutati juubelikonverentsi tähistamiseks LEADER õunapuu. Õhtul võõrustati kõiki Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskuses, kus parimale kohalikule toidule lisandus Euroopa Buffet.

Kolmandal päeval toimus Toris Tori Põrgu triatlon. RJK korraldatud spordipäeval osalejad said kogeda täiesti erakordseid elamusi, enneolematu kogemus rahvusvahelise suurürituse korraldamisest oli see ka 60 vabatahtlikule Tori Põhikoolist, Suure-Jaani koolist, Põhja-Sakala vallast ja Tori Spordiklubist. Spordipäeva üheks eesmärgiks on uute kontaktide loomine ning meeskonnatööoskuste proovilepanek. Selleks viimaseks rajatigi Pioneerpataljoni tehnikarühma poolt tsiviil-militaarkoostöö raames 150 m pikkune jooksusild üle Pärnu jõe Tori Põrgusse, mille kõik võistlejad ületasid. Tori Hobusekasvanduses tuli nii hobust kaariku ette rakendada kui ka kepphobuse parkuur läbida. Väga palju elevust pakkus tuletõrjeolümpia ja erinevate põnevate meeskonnaülesannetega maastikuorienteerumine. Konverentsi pidulik lõpetamine toimus Pärnu Kontserdimajas. 

Rohelise Jõemaa Koostöökogu tänab kõiki abilisi, kes aitasid kaasa spordipäeva edukale toimumisele. Eriline tänu Pioneerpataljonile, Combimill OÜ-le, kes toetas silla ehitamist materjaliga ning suured-suured tänud Tori Põhikooli õpilastele, Põhja-Sakala valla noortele ning teistele vabatahtlikele. 

Turvalisuse tagasid spordipäeval Sindi vabatahtlikud päästjad, Jaagupi vabatahtlikud merepäästjad ja meditsiinilise poole pealt jälgis üritust Ohutuskoolitus MTÜ. Suured tänud Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsile. Korda tagasid PPA Lääne Prefektuuri Pärnu politseijaoskonna Tori valla piirkonnapolitseinikud. 

Rohkem saad lugeda:

Maaleht 11.09.2019

ERR.ee 12.09.2019

ERR.ee 11.09.2019

Pärnu Postimees 12.09.2019

Pärnu Postimees 11.09.2019

Pärnu Postimees 10.09.2019

LINC video