Reisikorraldajate reis Pärnu- ja Viljandimaale

Programm:

23. aprill

8:45 Start Tallinn Mere pst 5.
11.00 Korstna Talu & Maria Talu
12.30 Lõuna Kapteni talus
14.00 Tamme Talu
16:00 Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus – valmistumine matkaks

16.30 Soomaa: kanuu- või rabamatk (Riisa rabarada)

18.00 Tori Siidritalu
19.45 õhtusöök Klaara- Manni Seminari-ja Puhkekeskuses-

24. aprill:

8.30 Hommikusöök
9.30 Tori Põrgu
11.30 Mulgi savikoda
12.45 Lõuna Männiku Metsatalus

15.15 Mulgi Pruulikoda

16.30 Tagasisõit
18.45 Saabumine Tallinnasse

Korstna Talu – Koht, kus jõuluvana teeb koos memme ja päkapikkudega aasta läbi kõige tähtsamaid ja vähemtähtsamaid ja hoopistükis tähtsusetuid asju.

Maria Talu – Talus on suurepärased võimalused puhkamiseks kogu perega ja ka seminaride ja koolituste läbiviimiseks. Toitlustus-, peo- ja seminariruumid asuvad sajandivanuses taluhoones. Säilinud on rehetuba koos algupärase reheahjuga, kahekohalistes tubades ja peretubades kohtuvad maakeskkond ja linnamugavused.

Kapteni talu – Pärnumaa rannakülas tegutsev pereettevõte, mis tegeleb kala püüdmise ning töötlemisega. Nende tooted võitsid Pärnumaa Maitsete aasta toidumeenete konkursil mitu kõrget kohta.

Tamme Talu – Seal kasvatatud ürtidest, marjadest ja köögiviljadest valmivad maitsvad ja tervislikud tooted- teed, moosid ja palju muudki. Tamme Talu külastus on jõudnud juba paljude reisikorraldajate päevakavadesse.

Kanuumatk Soomaal- Sellel ajal võime kogeda veel suurvett. Giidiks on Eesti loodusturismi üks eestvedajaid – Aivar Ruukel. Kes kanuumatkale minna ei soovi, saab teha väikese rabamatka Riisa rabas.

Tori siidritalu – Eesti üks tuntuimaid siidritalusid. Eelmisel aasta valiti nende siider Baltikumi parimaks traditsioonilisel meetodil valminud siidriks.

Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus – Pärnumaa üks suuremaid majutusettevõtteid ning populaarne seminaride korraldamise koht. Tegemist on pereettevõttega, mis asub Soomaal.

Tori Põrgu – Tori jõe kaldajärsakus asuv salapärase koopasuu. Et mööda käiku sai minna kaugele maasügavusse, on kohta juba mitusada aastat nimetatud Tori põrguks. Nii on kohaga seotud palju legende, rahvajutte ja muistendeid.

Mulgi savikoda – Piirkonna üks populaarseim loomestuudio. Soovi korral saab ise proovida savivoolimist ning kohapeal müüakse ka mulgimustritega keraamikat.

Männiku Metsatalu – Kompleksis on kaks hubast puhkemaja ning eriline suitsusauna juurdeehitus ja väline puhkeala, mis kandideeris 2018 aasta puitehitise auhinnale.

Mulgi pruulikoda – Koht, kus valmistatakse Eestis väga tuntud käsitööõlut. Samuti on seal võimalus majutada, pidada koosolekuid ja seminare.