17.01.2023 esitasime RIVERWAYS II taotluse „Facilitating access to watertourism activities“ ERDF rahastuse saamiseks piiriülesesse Eesti-Läti programmi.
22.05.2024 saabus juhtkomiteelt projekti rahastuse kohta positiivne otsus ning 31.07.2024 sõlmisid partnerid kokkuleppe tegevuste elluviimiseks.
Projekti juhtpartner on Kurzeme Arenduskeskus, kokku osaleb projektis 13 partnerit Lätist ja 8 Eestist, kokku 21 organisatsiooni, sh 15 KOV-i, Kurzeme, Riia ja Vidzeme arenduskeskused, SA Tartumaa Turism, TÜ Pärnu Kolledž eksperdina innovaatiliste ja ligipääsetavust parandavate lahenduste osas ning Rohelise Jõemaa Koostöökog ainsa Leader-tegevusrühmana.
Projekti tegevused viiakse ellu perioodil september 2024 – august 2027.
RJK tegevuste eelarvemaht on kokku 91 500 eurot, sealhulgas toetus on 80% e 73 200 eurot ja projekti omafinantseering on 20% e 18 300 eurot.
Eelarves on planeeritud 77 500 euro mahus investeeringutegevusena Pärnu jõe Kurgja-Paikuse lõigul (Riverways I projektiga valminud veeteel) tervikliku arendus- ja turismikorralduse pilootprojektina tähistada ühtse visuaaliga veeturismitaristu, sh, veeskamis-, ujumis-, puhke-, vaate-, vaatamisväärsuste (ajaloo-, kultuuri-, tööstuspärand jms) kohad, luua audiogiidi ning taktiilsete lahenduste abil parem ligipääs puuetega inimestele jt erivajadustega inimestele (sh lastega pered, eakad), parem ligipääsetavus jõele ning samuti turismiinfole.
RJK korraldada on lisaks 1 projekti juhtkomitee 2-päevane kohtumine, 1 Green & Safe kontseptsioonil põhinev investeeringut tutvustav kogukonna kaasamisüritus, kavandatud on ka piiriüleste tegevustena osalemine häkatonil uuenduslike lahenduste genereerimiseks Vidzemes ja õppereisil Soome.
Aluseks on Pärnu maakonna planeeringu teemaplaneering „Pärnu jõe ja kaldaala ruumilise arengu perspektiiv ning seosed mereplaneeringuga“.