Soomaa piirkonna rahvarõivaseelikute õppepäev

Soomaa piirkonna rahvarõivaseelikute õppepäev

19. mail kell 12.00 Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses Tõramaal.

2024 ja 2025. aasta on Eesti Rahvakultuuri ja Käsitöö Liidu poolt kuulutatud rahvarõiva-aastateks ning seetõttu on kohane meie esivanemate rõivastusega seonduvat ka Soomaa kogukonnale lähemalt tutvustada. 

Pühapäeval, 19. mail algusega kell 12 leiabki Soomaa rahvuspargi külastuseskuses Tõramaal aset kahara (rahvarõiva)seeliku õmblemise töötuba, mida juhendab Lemmakõnnu küla juurtega rahvarõivameister Kaie Kulper. Esimene kohtumine sel teemal oli aprillikuus, aga koolitusega saab liituda ka vaid teisel korral. 

Töötoas tutvustatakse Soomaa alale jäävate kihelkondade kultuuripärandit läbi rahvarõivaseelikute, õpitakse õmblema kaharat rahvarõivaseelikut. Kel rahvarõivakangast ei ole, saab omale õmmelda lihtsalt kahara seeliku.

Vaja läheb rahvarõivakangast või paksemat linast kangast või ka mõnd muud hästi langevat kangast (tugevam puuvillane või kergem villane). Kel kavas kaasa võtta linane kangas, siis see tuleks enne kasutamist 60 C läbi pesta, mitte tsentrifuugida ja mitte väänata. Linane panna kuivama väänamata. 
Lisaks tuleks kaasa võtta õmblusnõelu, niiti, nööpnõelu, käärid, mõõdulint, lühem joonlaud, paber ja pliiats. 

Osalemisest palun teada anda hiljemalt reedeks, 17. maiks kirjutades sandra.urvak@keskkonnaamet.ee.