Soome fotograafide näitus Eesti maaettevõtjatest ja maaelust

Soome fotograafide näitus Eesti maaettevõtjatest ja maaelust

Esmaspäeval, 5. novembril avatakse Soome fotograafide näitus Katse valoon – Vaade valgusesse . Näitusel esitletud fotode kaudu vaadeldakse Eesti maapiirkondi läbi kuue Soome fotograafi silmade. Näituse avamine toimub Jänedal, Põllumajandusuuringute Keskuse fuajees 5. novembril algusega kell 11.30. Olete oodatud!

Fotod on sündinud juunikuisel pildistamisreisil Arenduskoja ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu Leader tegevuspiirkondadesse, ideeks tutvustada meie ettevõtteid ja piirkonda laiemalt nii Eestis kui Soomes. Näituse avamisel on võimalik kohtuda fotode autoritega ja ettevõtjatega, keda pildistati. Ühtlasi saab uurida meie projekti koostöötegevusi Soome ettevõtjatega.

Näituse teinud kuus fotograafi sooritavad hetkel fotograafi erialaõpinguid Jyväskyläs Gradias ja näitus on üks osa nende õpingutest. Nad on spetsialiseerunud ajakirjandusfotograafiale ja mitmetel neist on juba pikk töökogemus meedia valdkonnas.

Avamissündmusel pakume teile Põhja-Eesti esindusjooki: õuna-ebaküdooniaveini Valgejõe Valge, mis on valminud Valgejõe Veinivillas, autoriks Tiina Kuuler.

Näitus valmis koostöös EL rahastatud Leader koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames. Kõik huvilised on näituse avamisele oodatud. Näitus jääb Jänedale üles novembri lõpuni, uuesti näeb näitust jaanuaris Olustvere mõisas ja veebruaris Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskuses.

Lisainfot leiab näituse kodulehelt https://katsevaloon.wordpress.com/

Eha Paas

SEIC projektijuht, Arenduskoda

Seic.ee

Tel: 5170214