Õppekäik Tallinnasse, lennukeid hooldavasse Magnetic MRO-sse ja Utilitase Tallinna elektrijaama, mis toodab roheenergiat.
29.04.2025
Surju Kooli Oma Riigi esindus, kokku 19 õpilast tutvus 29. aprillil Tallinna lennujaamas Magnetic MRO lennuhooldusettevõtte tööga.
Saime teada, millises lennuki osas hoitakse kütust, miks on lennuki nina komposiitmaterjalist, kui pikk on lennukite korraliste hooldustööde järjekord Magnet MROs ja palju muud huvitavat.
Utilitas Tallinna elektrijaamas oli võimalik näha, kuidas toodetakse taastuvenergiat. Saime minna Väo koostootmisjaama 7. korrusele, mis on 27 meetri kõrgusel ja selle sees on 20-meetrine katel. Kõik hoone korrused olid tehtud võrestikust, nii et oli paras julgustükk seal kõrgel kõndida. Nägime, kuidas robot võttis puiduhakkekoormast proovi, et määrata selle niiskus ja kvaliteet.
Mõlemas ettevõttes räägiti lastele, et inseneritöö on väga põnev ning palk on väga konkurentsivõimeline. Kui vajalikud koolid lõpetatud, siis oodatakse väga tööle!
Kokkuvõtte pani kirja
Liis Virkus, Surju kooli õpetaja