Soomaa sügiskampaania

Sügisene koolivaheaeg on kohe käes. Et sa ei peaks puhkuseplaanide pärast liialt muretsema, tegime sinu jaoks neli põnevat marsruuti läbi sügiseselt kauni ja põnevaid elamusi täis Soomaa. Jäta töö ja linnakära seljataha – rabas ei pea rabama! 

Kampaania kestab 17-28.10.2022. “Soomaa sügiskampaania” on Rohelise Jõemaa Koostöökogu MTÜ, Pärnu Linnavalitsuse, SA Viljandimaa Arenduskeskuse ja Soomaa Turism MTÜ poolt korraldatud turunduskampaania. Kampaania korraldamist rahastatakse Leader-programmist.

Lõõgastav Soomaa

Parim viis Soomaaga tutvumiseks on siia ise kohale tulla! Selleks puhuks panime sulle kokku lõõgastava teekonna sügisesel Soomaal, kuhu oled oodatud koolivaheaega veetma terve perega.

Päeva alusta kas Ingatsi õpperajal(3 km), kus raba serval asuvast vaatetornist avaneb kaunis vaade rabaavarustele ja üle raba paistvale Toonoja metsatukale. Kui soovid kulgeda läbi Soomaa interaktiivsemalt, siis sellisel juhul sobib sulle Koprarada(1,8 km), kus on olemas RMK nutimäng. 

Peale mõnusat looduse nägemist soovitame minna Suure-Jaani Tervisekotta, kes on teinud koolivaheajaks sulle ka spetsiaalse pakkumise. Lisaks lõõgastavatele saunadele ja basseinidele saad seal ka maitsvat süüa. 

Peale tervisekoja külastust saad ööbida näiteks Soomaa Puhkekülas(vaata eripakkumist) või Piesta Kuusikaru talu puhkemajas, kus saad ise puudega sauna kütta (vaata eripakkumist). Põnka Puhketalu Soomaa Rahvuspargi piiril on mõnus majutus- ja puhkekeskus  aega nautivale loodussõbrale ja lastega perele. 

Elamusi täis Soomaa

Parim viis Soomaaga tutvumiseks on siia ise kohale tulla! Selleks puhuks panime sulle kokku rohkelt elamusi täis teekonna sügisesel Soomaal, kuhu oled oodatud koolivaheaega veetma terve perega.

Elamus ei hüüa tulles! Põnevad seiklused Soomaal ootavad sind. Alusta hommikut ainulaadse tunnetusmatkaga, kus pannakse tööle kõik su meeled, et tajuda loodust enda ümber. Mine seikle perega hoopis kanuumatkal mööda maalilisi jõgesid või õppige koos midagi uut kalastusretkel, mida viib läbi kogenud kalagiid.

Soomaa.com pakub koolivaheajal (24.-30.10) iga päev võimalust minna giidiga räätsamatkale (kell 11:00), kanuumatkale (13:00) või tõukeratta matkale (15:00) algusega Soomaa puhkekülast(vaata eripakkumisi). 

22. oktoobriks on Tipu Looduskool sulle kokku pannud spetsiaalse Kummikumatka Kikepera rappa (vaata eripakkumist), kus saab avastada raba ja maitsta jõhvikaid. 

Lõunaks pakub Suure-Jaani Tervisekojas asuv kohvik Kukemari hooajalisest toorainest valmistatud tervislikke salateid, suppe ja kohapeal tehtud täisterapõhjal pitsasid ning maitsvaid lavaširulle. Lase tervislike maitsete maailmal end seiklusele viia.

Pärast lõunat leiad uued väljakutsed ootamas Piesta Kuusikaru õunte paradiisist – ettetellimisel saad seal osaleda kokteilimeistrite töötoas. Lisaks mõnusatele maitseelamustele näed noort maheõunaaeda ning kuuled lugusid talu põnevast ajaloost.

Levikivi on sulle kokku pannud kanuumatka (vaata eripakkumist) Navesti ja Pärnu jõel ning valida saad kas lühema või pikema matka vahel. Saabudes ootab sind väike energiapomm. 

Lisaks saad minna kalastusretkele (vaata eripakkumist) koos kirgliku harrastajaga. Selgeks saab nii mõnigi nipp, kuidas kala paremini õnge otsa meelitada.

Õhtu lõpetad Junsi Puhkekeskuses. Majutuspaika iseloomustavad märksõnad nagu kvaliteet, paindlikkus ja privaatsus. Junsi pakub mitmeid majutusvõimalusi: puhka ennast lihtsalt välja või rendi päeva lõpetuseks saunamaja koos kümblustünniga, kus saad õhtut jätkata lõõgastavate saunaseiklustega.

Loodushuvilise reis Soomaal

Iga loodushuviline peaks Soomaad nägema ja kogema. Selleks panime sulle kokku loodushuvilise reisi sügisesel Soomaal, kuhu oled oodatud koolivaheaega veetma terve perega.

Päeva saad alustada mõnusa matkaga. Soomaa.com pakub koolivaheajal iga päev võimalust minna giidiga räätsamatkale (kell 11:00), kanuumatkale (13:00) või tõukeratta matkale (15:00) algusega Soomaa puhkekülast(vaata eripakkumisi). 

Tipu looduskoolis toimub 23. oktoobril sügisene perepäev (vaata eripakkumist) meisterdamise, loodus- ja teadusringi ja õunamahla valmistamisega. Perepäev on osalejatele tasuta, toit on tasu eest ja kogume annetusi. 

Levikivi on sulle koolivaheajaks kokku pannud toreda kava (vaata eripakkumist), kus saab uurida kivimeid ja mineraale. Teha saab kivikunsti, meisterdada kivipilli, kaelaehet või muud toredat. Mängime kividega ja sööme kivikommi. Oma kivi saab minnes tasku pista.

Jaluta läbi ka Öördi õpperajalt (2,4 km), kus saad kaasa teha interaktiivse nutimängu “Sookolli seiklused Öördis”. Sügisel võib rabast rohkelt jõhvikaid leida.

Käi kindlasti ka Tori Hobusekasvanduse muuseumis (avatud kolmpäev-pühapäev 9:00-17:00), kus on väljas näitus “Tori pööning”. Väljapanekul on pööningule omaselt peidetud aardeid, lugusid-legende ning kohaliku kunstniku August Pulsti maalid. Tule saa teada, missugused loomad elasid kunagi Tori põrgus ja täpselt kui suur oli kõigi tori hobuste isa Hetman.

Peale mõnusat päeva õues ja looduses saad ööbida kas Piesta Kuusikaru talu puhkemajas, kus saad ise puudega sauna kütta (vaata eripakkumist) või Junsi Puhkekeskuses, kus on ennast hea kosutada traditsioonilises Soome saunas.  

Maitsete retk 

Looduses ja värskes õhus läheb kõht ikka tühjaks. Avasta Soomaa maitsete maailm! Pannkoogid moosiga ja tassike kohalikku teed? Kõlab ju hästi. Levikivi pakub sulle töötubasid “teeme ise ja sööme pannkooki moosiga” ja “tassike teed kohalikust loodusest”. Juhul kui oled juba vaikselt jõululainele sättimas, siis “verivorst ja SoomaamooS” klapivad imeliselt.

Palju põnevaid kohalikke maitseid ootab sind Piesta Kuusikaru talu pisikeses iseteeninduslikus talupoes – astu sisse ja leia oma lemmik!

Kui oled Soomaal, siis ei saa üle ega ümber jõhvikatest. Selleks puhuks sea sammud Öördi õpperajale (2,4 km), sest just sügisel on rabast rohkesti jõhvikaid leida.

Kui on soov, et isu oleks lõunaks või õhtuks eriti suur, siis võta ette pikem matk mööda Riisa õpperada (4,8km), kus saab mängida nutimängu “Sookolli seiklused Riisa rabas”. Ja muidugi leiab rajalt ka jõhvikaid. 

Kui soovid koos perega kokata, siis Põnka puhketalus saab tellida ette ühiseid kokkamisi (vaata eripakkumist) ning akendest avaneb võrratu vaade kohalikule loodusele. 

Villa River Rose on pannud kokku kaks maitsvat menüüd, mis viivad keele alla. Vaata nende eripakkumist koolivaheajaks.

Kook-kook-koogile! Levikivil saavad lapsed kanamunad pesast tuua, ise pannkooki teha ja süües teada saada (vaata eripakkumist), mis mõnus mari on Soomaa pannkoogimoosi sees. Levikivis on ka pood, kust saad kaasa osta Soomaamoosi.  

Avasta Soomaa piirkonna maitsed ja lõõgastu looduses!

Pildigalerii 

Kujundused