Aastalõpu tänuüritus 13.-14.12.2022

Rohelise Jõemaa Koostöökogu aastalõpu tänuüritus toimub 13.-14.12.2022.

Kahepäevasel tänuüritusel tutvume Pokardi ja Holdre mõisaga ning peagi valmiva Mulgimaa Elamuskeskusega ning aasta võtame kokku Wagenkülli lossis. 

Pokardi mõisValgamaal Tõrva külje all varem lagunevana seisnud Pokardi mõisas avab peagi uksed hotell, kus on ka spaa ning jõusaal, maja kõrval aga tenniseväljak. Mõisahoone ostis viimaks Küproselt pärit ettevõtja Nicos Kounnas, kes seda 2016. aastal taastama asus. Algselt oli tal sinna plaanis teha suvila ja seejärel külalistemaja välismaalastele, nüüdseks on plaan arenenud hotelli avamiseni.

Holdre mõisHoldre mõisas on avatud külastuskeskus koos Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi püsiekspositsiooniga, kus on ligi 30 Eesti meistri valmistatud või Eesti kultuurilukku kuuluvat klaverit. Klaverimuuseumi eesmärgiks on saada kokku võimalikult täielik kogu eesti klaveritest. Tähtsustatud on ka Eesti tunnustatud inimestele kuulunud nö. nimelised klaverid, mille kaudu saab esindatud ka teiste riikide klaveritoodang. Eesti Maaelu Arengu Põllumajandusfondi toetusega teostati Holdre lossi renoveerimistööde I etapp ning avati Holdre lossi külastuskeskus koos Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi püsiekspositsiooniga.

Mulgi ElamuskeskusMulgimaa omavalitsuste poolt Sooglemäe tallu loodud Mulgi Elamuskeskusest saab mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi koondav Mulgimaa külastuskeskus. Mulgimaa uhkus ja maamärk, mis annab uue hingamise kohalikule ettevõtlus- ja turismisektorile ning tõstab Mulgimaa tuntust ja atraktiivsust. Mulgi kultuuri säilitamiseks ja edendamiseks loodava Mulgi Elamuskeskuse rajamist toetavad Piirkondade Konkurentsivõime programm, Maakondliku Arendustegevuse programm, Rahandusministeerium ja Mulgimaa omavalitsused. Keskuse projekteerimist toetas osaliselt Maaeluministeerium.

Wagenküll Loss – Lossispaa Wagenküll renoveerimis- ning remonditöid teostati Eesti maaelu arengukava rahalise toetuse abil. Eesmärgiks piirkonna konkurentsivõime tugevdamine. 2021 aasta kevadel avati välibasseini koos puhkealaga. Mulgimaa Arenduskoja LEADER projekt oli suunatud teise etapi arendamiseks ehk spaa väliala rajamiseks, mis võimaldaks külastajatele pakkuda spaateenuseid ka Taagepera lossi kaunil ajaloolisel siseõuel. Projekti raames soetati ja paigaldati suur välibassein, millel on aastaringne küte ja mida saab edukalt siduda tänase spaa-lahendusega. LEADER toetus 26 845.- €.

PROGRAMM